Haber Galerisi

“Aktif Öğretmenler Aktif Öğrenciler” Projesi Semineri Yapıldı

09 Mart 2018

Yıldız 75 Yıl Ortaokulu tarafından yürütülmekte olan GMKA destekli "Aktif Öğretmenler Aktif Öğrenciler" projesinin seminer çalışması gerçekleştirildi.

Proje sorumluluğunun Yıldız 75 Yıl Ortaokulu Müdürü İbrahim Kurt ve Matematik Öğretmeni Duygu Uçar’ın üstlendiği, GMKA tarafından verilen teknik destek kapsamında Aktif Öğretmenler Aktif Öğrenciler adlı projenin seminer çalışmaları hafta sonu 40 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bengi Projesi kapsamında yürütülen projeler ışığında, bu projelerin verimliliği ve kalıcılığını arttırmak fikrinden yola çıkarak hazırlanıp GMKA desteğine başvurulan projeden, Yıldız 75 Yıl Ortaokulu ve projeye dâhil edilen General Kemal Ortaokulu öğretmenleri yararlandı. Proje kapsamında öğretmenlere seminer veren Prof. Dr. Kamile Ün Açıkgöz; öğrencilerin derse olan ilgilerini arttırmak, her öğrenciye ulaşıp onların kendilerini tanımalarına fırsat vermek için eğitimin olmazsa olmazının aktif öğrenme modeli olduğunu belirterek öğretmenlere uygulamalı olarak ders anlatımı yaptı.

Eğitimde Niteliği Arttıracak

Proje Sorumlusu Duygu Uçar; "Öğretmenlik mesleği, sürekli kendini güncelleme gereği duyulan, uzmanlık isteyen bir meslek. Biz de bu nedenle böyle bir proje yapmayı düşündük." dedi. Amaçlarının eğitimde niteliği arttırmak olduğunu vurgulayan Uçar; Kişisel gelişimine önem veren böyle kalabalık bir grup çalışması içinde olduğu için mutlu olduğunu belirtirken katılımcılara da ilgileri nedeniyle teşekkür etti. Seminer çalışmalarının bir bölümüne katılan Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, projeyi düşünüp, planlayan İbrahim Kurt ve Duygu Uçar’a ve eğitime katılan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..