Haber Galerisi

“21. Yüzyıl Becerileri İçin Stem Eğitici Eğitimi” Başladı

17 Nisan 2018

Edremit’te GMKA tarafından Teknik Destek Hibe Başvurusu kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeden biri olan “21. Yüzyıl Beceriler için STEM Eğitici Eğitimi” Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi’nde başladı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen okullar; Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, Edremit Anadolu Lisesi, Körfez Anadolu Lisesi ve Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Liselerinde görev yapan Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinden oluşan 24 kişilik katılımcı grup 5 gün boyunca toplam 30 saat olarak eğitime katılacaklar ve STEM ile ilgili yeni formasyonlar kazanarak, bilişim teknolojilerini kullanma becerilerini artırma fırsatı elde edecekler.

“İlçemizde Eğitimimizin Niteliğini Artırma Çabamızdan Asla Vazgeçmeyeceğiz.”

İlçemizde başarılı proje ve eğitimlerin hayat bulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Güney Marmara Kalkınma Ajansı Teknik ve Mali Destek Projelerini önemsiyoruz. İlçemizde bu anlamda başarılı projeler çıkıyor ve bu başarılar öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yeni eğitim kaynakları ve eğitim fırsatları olarak geri dönüyor. Son teknik destek döneminde başarılı olan 4 projemizden biri olan STEM Eğitiminin de doğrudan ve dolaylı olarak çok sayıda öğretmenimize büyük katkı sunacağına inanıyorum. Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..