Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

2019 Yılı İl Yatırım Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

2019 Yılı İl Yatırım Komitesi toplantısı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) hizmet binasında Balıkesir Vali Yardımcısı Şükrü Kara başkanlığında 18 kurumdan 24 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantı, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç’ün konuşması ile komitenin önemi konusunda üyelerin bilgilendirilmesi ile başladı. Balıkesir Vali Yardımcısı Şükrü Kara da konuşma gerçekleştirdi. Toplantı, Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Onur Atılgan’ın yaptığı sunum ile devam etti.

Gerçekleştirilen toplantıda; Yatırım Ortamı Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar, Tanıtım Faaliyetleri, 2020 Faaliyetleri ve Öneriler, Gümrük İdaresi Kurulması, OSB ve Gelişmeler ile Teknokent Gelişmeler başlıklarında ana gündem maddeleri belirlendi.

Sunumda faaliyetler temel olarak ikiye ayrıldı. İlk kısımda 2019 yılı içerisinde Ajans olarak yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik gerçekleştirilen faaliyetler, ikinci kısımda ise yatırım ortamının tanıtımına yönelik gerçekleştirilen faaliyetlere yer verildi. Bu faaliyetlerin devamında Ajans olarak, 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerden bahsedildi. Sunumun devamında ise OSB’ler ve Teknokent’teki gelişmeler konusunda ilgili kişilere söz verilerek bilgi alındı.