Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

2018 TROYA Yılında Turizme Büyük Destek

Çanakkale'de bir otelde gerçekleştirilen 2018 TROYA Yılı İcra Kurulu toplantısında Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) 2018 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programıyla ilgili Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş tarafından bilgilendirme yapıldı.

Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara bölgemizdeki turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yönetimi ve turizme kazandırılması amacıyla 30.000.000 TL. destek kullandırılacağı bilgisini verdi.

2018 TROYA Yılı çalışmaları kapsamında yapılan etkinlikler ve programların değerlendirildiği toplantıda, yapılması planlanan organizasyon ve projeler ele alındı. 2018 TROYA Yılında tamamlanan ve Ekim ayı içinde açılışı planlanan TROYA Müzesi’nin Çanakkale turizmine sağlayacağı katkılar üzerinde duruldu. Toplantıda ayrıca Çanakkale ve Dünya Kültür mirası olan TROYA’nın uluslararası alanda tanıtımını yapmak amacıyla katılım sağlanacak Uluslararası fuarlar ele alındı.

2018 TROYA Yılında yapılan başarılı çalışmalardan ötürü İcra Kurulu üyelerine teşekkür eden GMKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, TROYA ve Çanakkale için çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.