Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

2 Balıkesir Firması Marmara Bölgesinde Birincilik Ödülü Aldı

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde Marmara Bölgesindeki sanayi tesisleri arasında 14.sü düzenlenen “Sektörel Performans Değerlendirmesi” organizasyonunda 2 Balıkesir firması performansları ile sektörlerinde 1. oldular.

2008 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde, “Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme” ödül organizasyonu düzenleniyor.

13 Aralık 2021 tarihinde Kocaeli’nde yapılan 14. ödül töreninde BASİAD Üyesi Milano Ağaç A.Ş. adına firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve BASİAD Başkan Yardımcısı Barış Sağlam ödülünü Kocaeli Emniyet Müdürünün elinden aldı. Performansı ile Balıkesir’i gururlandıran diğer Balıkesir Firması ise İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. oldu. İşbir A.Ş. adına birincilik ödülünü Genel Müdür Burhan Özgür aldı.

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen organizasyonun Çözüm Ortakları arasında; Price waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Major Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi yer alıyor. Marmara Bölgesinde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı da Bölgesel Ortakları ortaklar olarak yer alıyor.   

Organizasyona başvuru yapan firmalar; Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Topluma Katkı, İstihdam, Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi, Dış Ticaret, Finansal Sonuçlar olmak üzere 7 farklı kriterde değerlendiriliyor.

GMKA ve BASİAD Organizasyon İçin Güç Birliği Yaptı

Bölgesel ortak olarak desteklerini sürdüren GMKA, Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonuna, geçmiş senelerden farklı olarak bu sene BASİAD’ın katkılarıyla birlikte firma ziyaretleri gerçekleştirdi. TR22 Güney Marmara Bölgesi illerinden (Balıkesir ve Çanakkale), Milano A.Ş. (Mobilya), Sarıbaş Tarım ve Süt Ürünleri Ltd.Şti., İşbir Elektrik Sanayi A.Ş., Tatlan Pazarlama Gıda San Tic.Ltd.Şti. ve Nara Eğitim Teknolojileri A.Ş. organizasyona katılım sağladı. Ülke ekonomisine katkı sağlayan firmaların 7 ayrı kategoride değerlendirildiği organizasyonda başarılı olan firmalar, 13 Aralık 2021 tarihinde ödüllerini aldılar.