Haber Galerisi

11. Kalkınma Planı ‘Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı’ İstanbul’da Yapıldı

30 Mart 2018

11. Kalkınma Planı çalışmaları kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı organizasyonunda düzenlenen "Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı" İstanbul'da gerçekleştirildi.

Toplantıya; Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Cüneyt Düzyol, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Marmara Bölgesi valileri, büyükşehir belediye başkanları, rektörleri, oda-borsa ve birlik başkanları gibi üst düzey yöneticiler iştirak etti.

Toplantıya ayrıca GMKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve Rektör Özel Kalem Müdürü Ömer Faruk Özel ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Levent Genç katılım gösterdi.

Toplantıda Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA ) Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ve Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Uzmanı Cansu Atılgan’ın yanı sıra Marmara Bölgesinde bulunan diğer Kalkınma Ajansları da toplantıda yer aldı.

Kalkınma Bakanlığı'nın öncülüğünde, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın ev sahipliğinde üç yerel paydaş Ajansın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, açılış konuşmasını İstanbul Valisi Vasip yaptı. Toplantıda, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı M.Cüneyd Düzyol da bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye'nin kalkınmasıyla ilgili stratejilerin belirlenip, uygulanmada daha çok katkı sağlanmasının hedeflendiği toplantıda 2019-2023 yıllarını kapsayacak planda yer alan öncelikli konuların ve politikaların görüşüldü. Toplantıda ayrıca Türkiye'nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefler ortaya konulurken sonuç olarak ise, toplantıdan çıkan talep ve önerilerin kalkınma planının hazırlık sürecinde belirleyici rol oynayacağı, ortak akılla yapılacak bu toplantıların yeni kalkınma planlarına önemli katkılar sunacağı bildirildi.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..