Üreten Şehirler E-İhracat Tematik Teknik Destek Programı Bilgilendirme Webinarı

31 Ekim 2023

Tarımsal üretimde ve gıda işlemede öncü olan şehirler arasında yer alan Balıkesir’de gıda işletmelerinin ihracat kapasitesi potansiyelin altında gelişmiştir. Bu nedenle Balıkesir ilinde faaliyet gösteren; raf ömrü en az altı ay olan gıda ürünlerini üreten işletmelerin e-ihracata başlamasının sağlanması için Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından üreten şehirler tematik destek programı kapsamında teknik destek programı yürütülmektedir. Programa başvuru yapan ve başarılı olan işletmelere doğrudan mali destek verilmeyecek olup e-ihracat konusunda verilecek detaylı danışmanlık hizmetinin hizmet bedeli 12 ay süreyle Ajansımız tarafından karşılanacaktır. 2 Haziran 2023 tarihinde yayınlanmış olan ihale duyurusu kapsamında belirtilen şartlar doğrultusunda en uygun teklifi veren, alanında deneyimli danışmanlık firmasıyla sözleşme imzalanmış olup bu kapsamda en fazla 40 firmaya teknik destek sağlanabilecektir.

10 Kasım 2023 saat 10.00’da Balıkesir’de faaliyet gösteren, program kapsamında tanımlanan nitelikte gıda üreten işletmelerin katılımıyla gerçekleştirilecek çevrimiçi toplantıda teknik destek almaya hak kazanacak firmalara sağlanacak hizmetler, firmaların edineceği kazanımlar, e-ihracata en kısa sürede başlayabilmek için uygulanacak danışmanlık programı ve programa başvuru için gerekli koşulların paylaşılması planlanmaktadır. Toplantıya ilgili firmaların satış-pazarlama, ihracat ve/veya yönetim departmanlarından olacak katılımların daha faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına katılım sağlayabilmek için aşağıda linki bulunan form aracılığıyla bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Ayrıca programla ilgili genel konulara https://www.gmka.gov.tr/dokumanlar/programlar/2022-Yili-E-Ihracat-Danismanligi-Tematik-Teknik-Destek-Basvuru-Rehberi.pdf linkinden ulaşılabilmektedir.

Kayıt Formu

Gelişmelerden Haberdar Olun!

Bölgeye dair haber ve etkinliklerden ilk sizin haberiniz olsun..