Türkiye İhracatçılar Meclisinden Romanya’ya Ticaret Organizasyonu 

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile 12-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş şehrine yönelik ticaret heyeti düzenlenecek. Söz konusu organizasyonda İş Forumu’nun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Pazar payının artırılması ve Romanya’ya yönelik yeni iş ve yatırım imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete; Otomotiv ve Aksamları, Makine ve Aksamları, Demir-Çelik, Tekstil ve Hazır Giyim, Narenciye (Taze/Kuru), Elektrik-Elektronik, Beyaz Eşya, Gıda (Unlu Mamuller, İşlenmiş Gıda), Su Ürünleri, Tarım Ürünleri, Tarım Makineleri, Plastik ve Plastik Ürünleri ve Kimyevi Mamuller sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmektedir. Diğer sektörlerden de başvurular kabul edilecek. Katılımcıların geçerli ve çoklu girişli Schengen vizesi olması, Shengen vizesi olmayanların ayrı olarak Romanya vizesi almaları gerekmektedir.

Söz konusu heyete katılmak isteyen firmaların 19 Mayıs 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar http://goo.gl/jO3cZT internet bağlantısı üzerinden başvuru formalarını doldurmuş ve katılım ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir. Katılım ücreti, 600-Avro olup organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercümanlık giderlerini karşılamaktadır. İlgili tutarın Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282). (Iban No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35). Euro hesabına (Katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödenerek ilgili dekontun melekari@tim.org.tr ve melikeemiroglu@tim.org.tr e-posta adreslerine iletilmesi gerekmektedir.