Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programına başvurular 28 Aralık 2020’ye uzatıldı!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteğiyle T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” kapsamında desteklenecek projeler için ön başvurulara ilişkin son tarih 30 Kasım 2020 den 28 Aralık 2020 tarihine uzatılmıştır.

Desteklenen projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olup, hibe programının amacı; Türkiye'de iklim değişikliğine uyumu iyileştirilmek ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmaktır.

Öncelikler;

• Yerel iklim eylem planlarının ve stratejilerinin geliştirilmesi ve/veya karar verme araçlarının hazırlanması

• İklim değişikliğiyle ilgili risklerden kaçınmak ve bunlara maruz kalmayı azaltmak (su kıtlığı, kuraklık, orman yangınları, seller, aşırı hava olayları vb.)

• İklim değişikliğinden etkilenen sektörlerin dayanıklılığının artırılması

• İklim değişikliğine uyumlu yenilikçi teknolojilerin ve sistemlerinin oluşturulması, uygulanması için Türkiye ve/veya AB'deki kuruluşlar ve şehirler arasında adaptasyon bilgi ve deneyimi alışverişini artırmak olarak belirlenmiştir.

Başvuru detaylarına aşağıda yer alan web sayfaları üzerinden ulaşabilirsiniz:

www.iklimeuyum.org

https://www.ipa.gov.tr/HaberDetay/IPA-II-Donemi-%E2%80%9CTurkiye%E2%80%99de-Adaptasyon-Eylemini-Guclendirme%E2%80%9D-Projesi-Hibe-Programi-Basvurulari-Basladi!_2361

https://mis.csb.gov.tr/

https://webgate.ec.europa.eu/

https://www.ipa.gov.tr/HaberDetay/Iklim-Degisikligine-Uyum-Icin-Hibe-Programi-Bilgilendirme-Gunleri-Egitim-Sunumlari-ve-Egitim-Kayitlari-Yayimlandi_2369

https://ab-ilan.com/iklim-degisikligine-uyum-hibe-programi-basvurulari-uzatildi/