Gelecek Turizmde'nin Yeni Dönem Başvuruları Başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde’ye başvurular başlıyor. Geleceğe değer katacak sürdürülebilir turizm projeleri, 28 Temmuz 2017 tarihine kadar www.gelecekturizmde.com adresine başvurabilecek.

Türkiye’nin turizm potansiyelini ortaya çıkartmak, bu alanda istihdamı arttırmak ve sürdürülebilir turizm projeleri ile yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla başlatılan Gelecek Turizmde bu yıl 10. yılını kutluyor. 10 yılda Türkiye’nin dört bir yanından 13 sürdürülebilir turizm projesi desteklendi. Yeni dönemde de, üç sürdürülebilir turizm fikrine fon, eğitim, planlama, iletişim, danışmanlık ve teknik destek verilecek.

Kimler Başvurabilir?

Gelecek Turizmde’ye;

  • Türkiye’de kayıtlı,
  • Tüzel kişiliğe sahip,
  • Kar amacı gütmeyen Sivil Toplum Kuruluşları ile bu kuruluşların oluşturduğu odalar, birlikler, kooperatifler, mesleki dernekler, federasyonlar, dernekler, vakıflar ile üniversiteler ve araştırma enstitüleri/merkezleri başvurabilir.

Bir başvuru sahibi, bu “Teklif Çağrısına” birden fazla proje teklif sunabilir, ancak seçim kriterlerine uygun olması koşuluyla, tekliflerinden sadece bir tanesi desteklenebilir.

Faydalanıcı olarak her bir tüzel kişilik ile imzalanacak Hibe Sözleşmesi toplam tutarı en az 50.000 TL en fazla 120.000 TL’dir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.