Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Enerji Verimliliği Semineri

Tüm kalkınma ajanslarının 2021 yılı Temmuz ayında fiili olarak hayata geçen Ulusal Yeşil Mutabakat Eylem Planı kapsamında, faaliyet gösterdikleri bölgelerde yeşil ve döngüsel ekonomi için “Kaynak Verimliliği” çalışmalarını 2021 yılının IV. çeyreğinde başlatması beklenmektedir. Güney Marmara Kalkınma Ajansı olarak, Ulusal düzeyde önemli bir yeri olan ve harekete geçen bu eylem planına, Balıkesir ve Çanakkale illerinde faaliyetlerine devam eden firmaların enerji verimliliği konusunda bilgi birikim ve deneyimlerini artırmak maksadıyla seminerler düzenlenerek bahse konu firmalara etüd finansmanı ile proje destekleri ve katkılar sağlanması hedeflenmiştir.

Bölgesel olarak yapılacak seminer ve desteklerin ülke ekonomisine sunacağı katkılar yönünden ne kadar önemli olduğunu bizlere hissettirecek olan ilk seminerimiz de "VERİMLİ SANAYİ REKABETÇİ ÜRETİM" anlayışıyla hem kendisine hem de bölgesine katkı sağlamayı hedefleyen tüm paydaşlarımızı seminerimize davet ediyor ve ardından firmalarımızın ilan edilecek hibe programına başvuru yapmalarını bekliyoruz.

Seminere katılmak için aşağıdaki Zoom bağlantısını tıklayınız:

https://us06web.zoom.us/j/8566491108?pwd=dWV3MDZidlFXaUhxaUFqU2I4QjA0Zz09

Meeting ID: 856 649 1108
Passcode: GMKA

Seminer, Zoom katılım sayısı aşıldığında www.youtube.com/GMKATV sosyal medya kanalı aracılığıyla canlı yayınlanacaktır. Giriş yapamayan katılımcılar www.youtube.com/GMKATV bağlantısına tıklayarak semineri takip edebilirler.

31 Aralık 2021 Saat 10:00 Seminer Programı

Moderatör: Emrah Berat BİRSEN

Açılış Konuşması GMKA Abdullah GÜÇ - Genel Sekreter
Açılış Konuşması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ahmet ŞİMŞEK - Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı
Yeşil Mutabakat ve Değişen Mevzuat Kapsamında Beklentiler, GMKA ile Birlikte Pilot Proje Uygulaması EVÇED Abdullah Buğrahan KARAVELİ - Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı
Ulusal Mevzuat ve Yaptırımları, Verimlilik Arttırıcı Projeler ve Gerçekleşme Miktarları EVÇED Ersoy METİN - Proje Destekleri Daire Başkanı
Enerji Verimliliği Etüd Hibe Programı Tanıtım Sunumu GMKA Dr. E. Burak MERİÇ - Enerji Yöneticisi

Seminer Sonu

Enerji Verimliliği Hibe Programının

GMKA&EVÇED Birlikteliğinde Kamuoyuna İlanı