Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimleri Çanakkale’de Gerçekleşecek

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla firmalar için Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi gerçekleştirilecektir.

Eğitimler Çanakkale Merkez’de 17 Nisan 2019 tarihinde, Biga’da 18 Nisan 2019 tarihinde, Gelibolu’da ise 19 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olup, her bir eğitim özelinde katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlıdır. Başvuru için 12 Nisan 2019 tarihine kadar ilgili Ticaret ve Sanayi Odası ile irtibata geçilmesi gerektiği ve yeterli katılımcı sayısına ulaşılınca başvuru süresinin dolacağı unutulmamalıdır.

Dış ticarette hedef pazar ve hedef ülke belirlerken kullanılan en önemli araçlardan biri, tüm dünyada ülkelerin ticaret verilerini, detaylı ihracat ve ithalat bilgilerini içeren ITC Trade Map veritabanıdır. Bu uygulama tüm dünyada firmalara pazar seçimi ve mevcut pazarların analizi hakkında detaylı bilgi sağlamakta, çeşitli pazarlarda rekabet koşullarını çok çeşitli parametrelerle sorgulama imkânı sunmaktadır.

Söz konusu web sitesinin kullanımı, eğitim kapsamında ele alınan konulardan bir tanesidir. Bu nedenle kişisel bilgisayarınızı yanınızda getirmeniz ve eğitim öncesinde trademap sitesi üzerinden üye kaydı açmanız eğitimi daha verimli kılacaktır. Kullanılan sistem temel düzeyde İngilizce bilgisi gerektirmektedir. Üye kaydı için www.trademap.org adresinde sağ üst köşede bulunan login tuşuna basılması ve daha sonra Register now seçeneği ile kayıt oluşturulması mümkündür.