Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı İlan Edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı ilan edilmiştir.

İstihdam ve istihdam edilebilirliğin cinsiyet eşitliği odağında geliştirilmesine yönelik projelerin destekleneceği programın toplam bütçesi 7.000.000 Avro, bir proje için destek limiti en fazla 250.000 Avro, destek oranı en fazla %90 olup proje uygulama süresi 10-12 ay arasındadır.

Programa Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Otoriteler, Kalkınma Ajansları, Eğitim-Öğretim Enstitüleri, Meslek Kuruluşları, Uluslararası (Hükümetlerarası) Kuruluşlar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve benzer kuruluşlar tarafından 27 Ocak 2020 tarihine kadar başvuru yapılabilecektir.

Programa ilişkin eğitimler 28–29 Kasım’da Ankara, 2-3 Aralık’ta İstanbul, 5-6 Aralık’ta İzmir’de gerçekleştirilecek olup eğitimlere kayıt olmak ve program hakkında detaylı bilgi almak için www.ikg.gov.tr internet sitesinin ziyaret edilmesi gerekmektedir.