Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

2021 Avrupa Sosyal Yenilik Yarışması

2013 yılından beri Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen ve toplumsal sorunlara çözüm üretmek için ihtiyaç duyulan yenilik potansiyelini ortaya çıkarmak ve Avrupa’da sürdürülebilir ve kapsayıcı büyümeyi teşvik etmek amacıyla Avrupa Sosyal Yenilik Yarışmasının (the European Social Innovation Competition) duyurusu Avrupa Birliği resmi web-sitesi üzerinden ilan edilmiştir.

Bu yıl ilan edilen duyuru kapsamında belirlenen 2021 teması "Gelecek İçin Beceriler-Yeşil ve Dijital Bir Geleceği Şekillendirmek" olup, yarışma ile Avrupa'nın yeşil ve dijital geleceğini güçlendirecek becerilerin tanımlanması, geliştirilmesi ve güçlendirilmesi suretiyle istihdamın artırılmasına, büyümeye ve Avrupa'nın rekabet edebilirliğine katkı sağlayacak sosyal yeniliklerin ödüllendirilmesi planlanmaktadır.

AB'ye üye devletlerden veya ülkemiz dahil olmak üzere Ufuk Avrupa Programına katılım sağlayan ülkelerden gerçek kişiler ile kamu idareleri haricindeki tüzel kişiler tarafından başvuru yapılabilen yarışmanın son başvuru tarihi 12 Mayıs 2021'dir.

Yarışmaya dair başvuru ve uygunluk kriterleri ile detaylı diğer tüm bilgilere Avrupa Komisyonunun ilgili web sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

bit.ly/3g91nLF

https://ec.europa.eu/growth/industry/policy/innovation/social/competition_en