2. Ankara ve Kültürel Değerler Temalı Afiş Yarışması

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara ilçelerinin özellikli yönleri ile tanıtılması ve mevcut turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi hedefi doğrultusunda “Ankara’da Gezilecek Çok Yer Var” mesajını konu alan afiş yarışması düzenleyecek.

Ankara Kalkınma Ajansı bu yarışmayla, Ankara’nın sahip olduğu yerel tabiat varlıklarının, yöresel ve turistik zenginliklerinin “Ankara’da Gezilecek Çok Yer Var” mesajı ile ön plana çıkarılması yoluyla yerel turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi ve ulusal düzeyde farkındalığın artırılmasını amaçlamaktadır.

Yarışmanın bir diğer amacı da grafik sanatına ilgi duyan öğrencilerin ve genç grafik sanatçılarının yaratıcılıklarını desteklemektir. Ankara Kalkınma Ajansı seçilecek afişleri yurtiçi ve yurtdışında tanıtım faaliyetlerinde ve katıldığı saygın organizasyonlarda kullanarak, genç sanatçılara yeni ufuklar açmayı, yeni olanaklar sağlamayı hedeflemektedir.

Yarışma Takvimi

Yarışma Başlangıç Tarihi : 02 Kasım 2017

Son Başvuru Tarihi : 31 Ocak 2018 saat 18:00

Seçici Kurul Toplantısı : 07 Şubat 2018

Sonuçların İlan Edilmesi : 9 Şubat 2018

Ödül Töreni ve Sergi : 23 Şubat 2018

Sonuçlar, belirtilen tarihten itibaren kamuoyuna Ankara Kalkınma Ajansı internet sitesi ve basın kanalıyla duyurulacaktır. Ankara Kalkınma Ajansı, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Şartname, başvuru formu ve ayrıntılı bilgi için http://www.ankaraka.org.tr/ adresinden bilgi alınabilir.