Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

1. Uluslararası Kuzey Ege Gömeç Taş Heykel Sempozyumu

‘’1.Uluslararası Kuzey Ege GömeçHeykel Sempozyumu’’ Gömeç Belediye Başkanlığı ve Sempozyum Küratörü Özlem Şengönül ve Hakan Şengönül’ün işbirliği ile yürütmektedir.

Sempozyumun amacı Gömeç Belediyesi nitelikli çağdaş sanat yapıtları kazandırmak, yörenin denizaltı heykel müzesine dönüştürülmesi için katkı sağlamak ve Gömeç Belediyesini Uluslararası platformda tanıtımının sağlanmaktır.

1.Uluslararası Kuzey Ege Gömeç Heykel Sempozyumu, Gömeç’te 17.05.2021-18.06.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun teması, Balıkesir değerleri (ilk kurşun, zeytin, yağlı güreş vb.) konulu deniz altına yerleştirilecek uygun heykelleri olarak belirlenmiştir.

Sanatçıların sempozyum süresince gerçekleştirdikleri eserleri, Gömeç Belediyesi denizaltı müzesi heykel parkına, Sempozyum Komitesi ve Gömeç Belediyesi tarafından belirlenen yerlere yerleştirilecektir.

Çalışma alanına sistematik olarak öğrenciler, gençler, bisikletçiler, yaşlılar, engelliler gibi ziyaretçi grupları getirilecektir. İsteyen sanatçılar 2 çalışma günü içerisinde 2 saatlik bir program dahilinde, çocuklar ile bir sanat atölyesi etkinliği yapabilecektir.