Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Accelerate 2030 Programı Başlıyor

Girişimine sınıf atlatmak isteyen girişimciler için Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın partneri olduğu Accelerate 2030 programı başlıyor. Programa başvuru için son tarih 18 Haziran 2017’dir.

Başvuracak girişimlerde aranan başlıca kriterler; UNDP Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden en az birini destekleyecek nitelikte bir çözüm sunması, En az 2 yıl önce şirketleşmiş olması, Prototip aşamasını geçmiş, test edilmiş ve son 1 yıl içerisinde 1’den fazla kullanıcı/müşteriye ulaşmış bir hizmet/ürünü olması, Ekiplerinin en az 3 tam zamanlı çalışan kişiden oluşması (kurucu ortaklar dahil), En fazla 1 milyon dolar karı olması, En fazla 5 milyon dolar cirosunun olması şeklinde belirlenmiştir. Kriterler ile ilgili detaylı bilgilere http://www.accelerate2030.net/eligibility/ linki aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

Program özeti ise şöyle:

Accelerate 2030 programı kapsamında Haziran 2017’de finale kalan 10 girişim Impact Hub Istanbul’da juri karşısına çıkacaktır. Uluslararası değerlendirmeye kalan 3 girişim belli olacaktır.
Temmuz 2017’de uluslararası değerlendirmenin sonucunda programa katılmaya hak kazanan 10 girişim açıklanacaktır.
Ekim 2017’de UNDP Sosyal Fayda Zirvesi ve Scaling Bootcamp (Ölçeklendirme Programı) kapsamında, seçilen girişimciler masrafları karşılanacak şekilde Cenevre’de 1 hafta sürecek programa katılacak
tır.

Ekim 2017 - Haziran 2018 tarihleri arasında ise 9 aylık Ölçeklendirme Destek Programı gerçekleştirilecektir. Accelerate 2030 programında girişime özel tasarlanmış ölçeklendirme destek programının uygulanması ve takibi, programın verimli uygulanması için girişimcilere Impact Hub Istanbul üyeliği verilmesi programın bu aşamasında gerçekleşecektir.

2016 programının sonucunda programa dahil olan ekiplerin elde ettiği profesyonel destekler arasında; Sidley Austin’den hukuki destek, BCG (Boston Consulting Group)’den IP strateji, iş planlama ve modelleme desteği, International Trade Centre (WTO/UNCTAD)’dan ihracat pazarına hazırlık desteği, Codethic’ten etki ölçme sistemleri, Dalberg’den pazar araştırması bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

http://www.accelerate2030.net/